Haber

Arjantin ile Fransa arasındaki final maçına doğru

Arjantin Milli Takımı Teknik Müdürü Lionel Scaloni, Fransa’ya karşı net bir oyun planları olduğunu ve sahadan kupayla ayrılmak istediklerini söyledi.

Scaloni, 2022 Dünya Kupası’nda Fransa ile oynayacağı final maçı öncesi FIFA Basın Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Turnuva boyunca taraftarlarını mutlu etmeyi başardıklarını ifade eden Scaloni, “Umarım kupayı alırız, bu harika olur. Fransa’ya karşı nasıl oynayacağımızı biliyoruz, net bir oyun planımız var. Dünyanın en iyi hayranları. Neşeye ihtiyaçları vardı ve biz de onlara bunu verdik.” dedi.

Her iki takımın da maçın gidişatına etki edebilecek çok sayıda oyuncuya sahip olduğunu vurgulayan Scaloni, “Bu, Arjantin ve Fransa arasında, Messi ve Mbappe’nin ötesinde bir maç. Umarız maç lehimize sonuçlanır.” söz konusu.

Ağustos 2018’de grubun başına geçen Scaloni, görev süresi sorulduğunda, “Daha önce her Arjantinlinin olmak isteyeceği bir yerdeyim demiştim. Çok mutluyum ve geçirdiğimiz harika anların tadını çıkarıyorum. Dünya Kupası finalinin eşiğindeyiz.” o cevapladı.

Mbappe’yi nasıl durduracakları sorulduğunda 44 yaşındaki oyuncu, “Bu bir takım çalışması ve sadece Mbappe için değil. Fransa, Mbappe’yi besleyen ve onu daha da iyi yapan bir takıma sahip. genç ve gelişmeye devam edecek. yorumunu yaptı.

Scaloni, yıldız futbolcu Messi’nin son Dünya Kupası görünümü için “Bu, Messi’nin Arjantin ile oynadığı son maçsa, kupayı kazanabileceğimizi umuyoruz. Bunun tadını çıkarmak için Dünya Kupası finalinden daha iyi bir senaryo yok.”

Arjantin’in kalecisi Emiliano Martinez de turnuvaya Suudi Arabistan mağlubiyetiyle başladıklarını ve bunun üzerlerinde “soğuk duş” etkisi yarattığını belirterek, “Fransa’nın favori olduğunu duymak hoşumuza gidiyor. Kendimizi kimseden aşağı görmüyoruz. .” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu